Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
2
Puan Ver

Bilinç ve algı aynı şeyler midir? Değilse aralarındaki farklar nelerdir ve birbirlerinden nasıl bir yöntemle ayrılırlar?

1
Teşekkür
Hatırla (1)
Takip
Paylaş
1 Cevap

Bilinç her zaman hakikati bilir,bilinçaltı ise olumlu olumsuz tüm algıları içerisinde barındırır .Algı her insanın bilinç seviyesine göre farklılık gösterir dediğim gibi bilinç her daim doğru olanı bilir ,davranışlarımızın yanlış olduğu durumlarda bile sonuçlar daima en doğru şekilde olur.Diş dişe olan bu kavramları farklarını yazacak kadar soyutlayamayız ayıramayız .Bilinç her şeyin başlangıcı,geldiğimiz yerin ,devasa titreşimlerin bir vehçesi yani sonuç olarak algı davranış ve bu tür kuramlar hep bilinç kavramının altında.Pek fark ortaya atamamakla birlikte bilinci ve algıyı ,realiteyi oluşturma aşamasında kenetlenmiş iki kavram olarak görmek gerek

Teşekkür
Paylaş
0

Kaynaklar

  1. ~me Felsefe adı altında olduğu için kendi düşüncemden yola çıkarak yazdım
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Hayat, boş olmadığı sürece, kolay olmasa da olur.”
Lise Meitner
Geri Bildirim Gönder