Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Benim yaşım 12 ve bilime başlamak istiyorum,nasıl bilim öğrenmeye başlayabilirim?

1
Anonim 0
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Öncelikle yaşın 12 ise çok formül işine girme.Formüller kafanı karıştırır.Ama mesela Kuantum Fiziğini başlıcaksan isen bazı youtube kanalları(formulsuz anlatan youtube kanallarına)bir bak derim.

İlk konuları öğrenmekle başla,konuları öğrendikten sonra formülleri öğrenmeye başla fakat direk denklem işine girme Fizik sembollerini ezberle.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İspat sunulmaksızın iddia edilen bir şeyi çürütmek için ispata ihtiyaç yoktur!”
Christopher Hitchens
Geri Bildirim Gönder