Solvay Konferansları ve Bilim İnsanlarının Fikirleri

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

image

Bilim insanları fikirlerinin üzerine titremezler.
Onları darbe testine tabi tutarlar.
Fikirlerini, tuğladan bir duvara saatte 100 kilometre hızla fırlatırlar ve parçaları incelerler!
Eğer ki fikirleri sağlamsa, çarpışmadan artakalan parçalar fikirlere ait değil, duvara ait olacaktır...

Anonim

 Solvay Konferansları, fizik ve kimyadan oluşmak üzere iki dalda yürütülen, Brüksel'deki Uluslararası Solvay Enstitüsünde düzenlenen konferans serileridir. İlki 1911 yılında düzenlenen Solvay Fizik Konferansı, her 2-4 senede bir, sadece özel davetli profesörlerin katılımıyla gerçekleştirilir ve tahmin edilebileceği gibi her seferinde, dönemlerinin en önde gelen fizikçilerini bir araya getiren çok özel ve aşırı prestijli bir konferanstır. Fotoğrafta üst kısımda, geride bıraktığımız asırın en büyük dehalarını tek bir karede toplayan 5. Solvay Fizik Konferansı'na ait bir fotoğrafı görüyoruz. alt kısımda ise yeni asrın en büyük deha adaylarını bir arada toplayan 25. Solvay Fizik Konferansı'ndan bir kare görüyoruz.

Bir yazının daha sonuna geldik. Ancak yeni bir şeyler öğrenmeye devam etmek isterseniz, sizin için seçtiğimiz şu videomuza göz atabilirsiniz:

En Çok İzlenen Son Videomuz Abone Ol Rastgele

Yanmak, Gökbilimcilerin Yazgısıdır

Türkiye'nin Uydu Merkezi Tamamlandı: USET

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder