Soğuklarda, Aracınızı Çalıştırmadan Önce Kaputa Vurun!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), dikkatimizi önemli bir noktaya çekiyor! 

Malum, artık havalar soğuk ve giderek soğuyacak. Bu buz gibi havalarda, dışarıda kalan hayvanlar da, tıpkı dışarıda kalacak bir insan gibi buz kesiyor. Bu soğuklardan korunmak için hayvanların bulduğu çözümse, bir süre çalıştırılmış araba motorlarından yayılan sıcağa sığınmak. Bunun için araç altlarına ve kimi zamansa kaputun içerisine sığınıyorlar. Bu, onlara en azından birkaç saatliğine, dışarısından daha sıcak bir ortam sağlıyor.

Bu sırada hızlı bir şekilde çalıştırılan ve sürülmeye başlayan arabalar, birçok hayvanın, özellikle de minik kedilerin ölümüne sebep oluyor.

Yapmanız gereken çok basit: Aracınızı çalıştırmadan önce, bir defa, arabanızın kaputuna vurun veya muhtemel olarak aracınızın civarında bulunacak hayvanı kaçıracak bir gürültü yapın. Bu 2 saniyelik işlem, bir canın kurtulmasını sağlayacaktır!

Kısaca: Aracınızı çalıştırmadan önce KAPUTA VURUN!

İnsan Evriminin Bazı Önemli Basamakları

Beynin Harcadığı Enerji, 10 Wattlık Bir Ampül ile Aynıdır!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim