Soğuklarda, Aracınızı Çalıştırmadan Önce Kaputa Vurun!

Soğuklarda, Aracınızı Çalıştırmadan Önce Kaputa Vurun!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), dikkatimizi önemli bir noktaya çekiyor! 

Malum, artık havalar soğuk ve giderek soğuyacak. Bu buz gibi havalarda, dışarıda kalan hayvanlar da, tıpkı dışarıda kalacak bir insan gibi buz kesiyor. Bu soğuklardan korunmak için hayvanların bulduğu çözümse, bir süre çalıştırılmış araba motorlarından yayılan sıcağa sığınmak. Bunun için araç altlarına ve kimi zamansa kaputun içerisine sığınıyorlar. Bu, onlara en azından birkaç saatliğine, dışarısından daha sıcak bir ortam sağlıyor.

Bu sırada hızlı bir şekilde çalıştırılan ve sürülmeye başlayan arabalar, birçok hayvanın, özellikle de minik kedilerin ölümüne sebep oluyor.

Yapmanız gereken çok basit: Aracınızı çalıştırmadan önce, bir defa, arabanızın kaputuna vurun veya muhtemel olarak aracınızın civarında bulunacak hayvanı kaçıracak bir gürültü yapın. Bu 2 saniyelik işlem, bir canın kurtulmasını sağlayacaktır!

Kısaca: Aracınızı çalıştırmadan önce KAPUTA VURUN!

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 21/08/2019 09:06:31 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/888

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Soru Sorun!
Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Atomlar ve uzay boşluğundan başka hiçbir şey yoktur. Geriye kalan her şey şahsi fikirdir.”
Democritus
Geri Bildirim Gönder