'Siz gerçeği bilmek değil, kandırılmak istiyorsunuz!'

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

"Her büyük sihirbazlık numarasının üç kısmı ya da sahnesi vardır. İlkine kefalet (güvence) denir. Sihirbaz sana sıradan bir şey gösterir: bir kart destesi, bir kuş veya bir adam. Sana bu objeyi gösterir. Belki senden bunu incelemeni ister, gerçek, değiştirilmemiş ve normal mi diye. Fakat elbette... muhtemelen değildir. İkinci sahneye dönüş denir. Sihirbaz bu sıradan şeyi alır ve sıradışı bir şey yapmasını sağlar. İşte şimdi sırrı arıyorsun... Ancak bulamayacaksın. Çünkü tabii ki, sen aslında bakmıyorsun. Gerçekten bilmek istemiyorsun. Kandırılmak istiyorsun. Fakat henüz alkışlamazsın. Çünkü bir şeyi yok etmek yeterli değildir; onu geri de getirmen gerekir. İşte bu yüzden her sihirbazlık numarasının üçüncü bir sahnesi vardır, bu en zorudur ve biz buna prestij deriz."

Film: The Prestige (Prestij)

Oyuncular: Hugh Jackman, Christian Bale, Michael Caine, Scarlett Johansson ve diğerleri.

Bulutlar...

İkili ve Üçlüden Sonra, Dörtlü Sarmal Keşfedildi!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder