Sarı Hiperdevin Fotoğrafı Çekildi!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Şili'de bulunan Avrupa Güney Gözlemevi, bilinen en büyük sarı yıldızı fotoğrafladı. HR 5171 A olarak isimlendirilen yıldız 12.000 ışık yılı uzağımızda bulunuyor. "Sarı Hiperdev" sınıfında olan bu yıldızın çapı Güneş'imizin yaklaşık 1300 katı büyüklüğünde. Bu çap, yıldıza ait önceki gözlemlerde hesaplanan değerlerden çok daha fazla.

İlk Hayvanlar Dünya Okyanuslarını Oksijenlendirdi!

X-Işını Altında Yarasa

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder