Plüton ve Charon'un Yörünge Hareketerinin Gerçek Renkleriyle İlk Görüntüsü

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Hareketli görselde, Plüton'u ve onun etrafında dönen uydusu Charon'u ilk defa gerçek renkleriyle görüyoruz! Çünkü NASA uydusu Yeni Ufuklar (New Horizons), her geçen gün cüce gezegene biraz daha yaklaşıyor! Güneş Sistemi'miz içerisindeki son büyük gök cismine ilk defa 2015'te ulaşıyor olmamız ve her birimizin buna tanıklık edecek olması gerçekten heyecan verici, öyle değil mi?

Kaynak: imgur

Dünya Dinozor Fosili Haritası

Kaplumbağa Kabuklarının Evrimine Ait Ara Tür Bulundu!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim