Biyobozunur ve Tohum İçerikli Sigara

Yazdır
  • Bu yazıyı 1 dakika 11 saniyede okuyabilirsiniz.
Biyobozunur ve Tohum İçerikli Sigara

Sigaranın zararlarıyla ilgili şu yazımızı ve bu görselimizi yayınladığımızda sigara içen okurlarımızdan olumlu/olumsuz çeşitli tepkiler almıştık. Hiçbir okurumuzun sigara içmemesi gerektiği ve bunun hem kendileri, hem insanlık için faydalı olacağı fikrimizin halen sonuna kadar arkasındayız. Ne var ki bu defaki paylaşımımız, illa sigara içmek isteyen okurlarımıza yönelik...

"Greenbutts" adıyla üretilen bu sigara izmaritleri doğada, doğal yollarla 1 ay kadar kısa sürede çözünüyor ve böylece normalde 15 yıl civarında sürebilecek bir çevre kirliliğinin önüne geçilmiş oluyor (normal izmaritler doğada 15 yılda yok olmaktadır). Ancak bu zaten daha önce çeşitli sigara üreticilerinin attığı bir adımdı, bu açıdan pek bir yenilik yok. Henüz güvenilir kaynaklarca doğrulayamamış olsak da, bu yeni icatta ise izmaritlerin sadece biyoçözünür olması hedeflenmiyor, aynı zamanda içerisine yerleştirilecek olan tohumlar aracılığıyla da yeşil doğaya destek olunması hedeflenmektedir.

Elbette bu tanıtımı yaparak hiç kimseyi sigara içmeye teşvik etmek istemiyoruz; zira biliniz ki etrafı yeşillendirmenin sigara izmaritlerinden çok daha etkili, hızlı ve binlerce kat daha sağlıklı yolları var. Ancak eğer ki ileride bu icat tutar ve yaygınlaşırsa, umuyoruz ki en azından bu şekilde bir katkı sağlanabilecektir.

Bu arada belirtmeliyiz ki, yukarıdaki görseldeki ikinci kısımda görülen yeni filizler, Photoshop programıyla görüntüye sonradan eklenmiş, mantığı açıklamak adına reklam amaçlı tasarlanmıştır.

 

Kaynak: IFLS

0 Yorum
Çağrı Mert Bakırcı
Çağrı Mert Bakırcı
Kurucu, Baş Editör
Profil
Geri Bildirim