• Sinirbilim ve Nörobiyoloji

  Sinirbilim ve Nörobiyoloji

  Beynimizin ve genel olarak sinir sistemimizin moleküler, fizyolojik ve histolojik düzeyde nasıl çalıştığına yönelik bilgilere ulaşabileceğiniz albümümüz.

  Devamı...
 • Antropoloji

  Antropoloji

  İnsan ve yakın kuzenlerinin (hominidlerin), günümüzden 10.000 yıl ve öncesindeki evrimine dair bilgiler barındıran albümümüzdür.

  Devamı...
 • Evrim Ağacı Doğa Gözlemleri

  Evrim Ağacı Doğa Gözlemleri

  Bu albümümüzde, Evrim Ağacı üyeleri tarafından gözlenen ve fotoğraflanan/videolanan canlıları ve özelliklerini, Evrim Ağacı üyelerinin kareleri ve çekimleriyle sergiliyoruz. Umarız faydalı olur.

  Devamı...
 • Değiştirilecek Yazılar

  Değiştirilecek Yazılar

  Bu albümde, değiştirilecek yazılar bulunmaktadır. Bu albümdeki yazıların yerine yeni yazılar girilecek ve doğru albümlere yerleştirilecektir.

  Devamı...
 • Bilim Haberleri

  Bilim Haberleri

  Bilim camiasında yaşanan gelişmeleri aktardığımız, bilgi altyapısı ve arşivi yaratmaktan ziyade modern bilimdeki gelişmelerden haberdar olmanızı mümkün kılacak albümümüzdür. Bu albümdeki içeriklerin büyük bir çoğunluğu yabancı kaynaklardan birebir çeviridir. Fakat bunun haricinde, kendi yaptığımız özgün bilim haberlerini de görmeniz mümkündür.

  Devamı...
 • Evrim Ağacı Çevirileri

  Evrim Ağacı Çevirileri

  Bu albümümüz içerisindeki bütün yazılar, yabancı kaynaklardan birebir çevirileri barındırmaktadır. Hiçbir içeriğin içerisine yazarlarımızın şahsi görüşleri, kendi arka planlarından gelen yorumları, akademik ve popüler bilim çerçevesinde yaptıkları şahsi katkılar bulunmamaktadır. Bu albüm içerisinde bulunmayan yazılarımızda bu tip eklentiler ve katkılar bulunabilir.

  Devamı...
 • Veri Bilimi

  Veri Bilimi

  Veri bilimi, günümüzün yükselen bilim dalı. Bu albümümüzde bu sahaya dair bilgiler edineceksiniz.

  Devamı...
 • Tarihin Bilimi

  Tarihin Bilimi

  Tarihin Bilimi: İnsanlığın Yakın Tarihinden Bilgiler Evrim Tarihi dendiğinde genellikle günümüzden birkaç on bin yıl öncesinden, belki Tarım Devrimi'nden başlayarak daha da geriye gider ve 4 milyar yıllık evrim yolculuğuna çıkarız. Ancak son on bin yılda yaşananlar, bilim ve insanlıkla

  Devamı...