Yazdır

Uçsuz (?) bucaksız (?) Evren'in baş döndürücü içeriği sizlerle... Evren ile ilgili anlayışımızı geliştirmek için çalışan yüz binlerce bilim insanının vardıkları verilere yönelik bilgilerin ve paylaşımların yer aldığı albümümüzdür.

 • Orion & Sirius

  Orion & Sirius

  Avcı (Orion) Takımyıldızı, kış aylarının vazgeçilmez görkemidir bize kalırsa. Ülkemizde yazları gündüz geçtiği için, kışa doğru gözlemlenebiliyor. Evrim Ağacı olarak teleskop kullanmadan çektiğimiz bu uzun pozlama fotoğraflarda gecelerin en parlak yıldızı 8.6 ışık yılı uzaklıktaki Sirius da el sallıyor. Sirius

  Devamı...
 • Kopernik Prensibi

  Kopernik Prensibi

  Kopernik prensibi (klasik anlamda) Dünya’nın, evren içinde, ayrıcalıklı veya özel bir fiziksel konumda bulunmadığını savunan prensiptir. Bu, özellikle, Nicolaus Copernicus’un Dünya’nın sabit olmadığı iddiasından ortaya çıkmıştır. Copernicus, bu iddiayı Güneş sisteminin Güneş merkezli modelini ileri sürdüğü zaman önermiştir. Bu

  Devamı...
Geri Bildirim

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close