Pandalar ve Koalalar

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Koalalar... Çoğu insan koalaları gri renkte bir ayı türü zanneder. Halbuki koalalar ayılar ile oldukça uzaktan akrabadırlar. Öyle ki, ayılar bir plasentalı memeli, koalalar ise bir keseli memelidir!

Pandalara bakacak olursak... Pandalarla ilgili çeşitli batıl inançlar da vardır. Örneğin pandaların uyurken kuzeye dönerek yattıkları iddia edilir. Bu tamamen hatalıdır. Bir panda canı ne tarafa doğru yatmak istiyorsa, o tarafa doğru yatar. Bir diğer batıl inanç da, depremler öncesinde pandaların renginin tamamen beyaza büründüğüdür. Hayır, pandaların rengi (elbette ki) depremlere göre değişemez. 

Hazırlayan: ÇMB (Evrim Ağacı)

Kaynaklar ve İleri Okuma:

  1. NatGeo

Dinozor Mu Kopyalandı?

Örümcekler ve Ağları

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim