Öz Hakiki Darwin'in Yeri!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Her ülke ve her şehir bilimden eşit derecede korkmuyor. Bazı ülkelerin bazı şehirlerinde çok ilginç cafelere, restoranlara, mekanlara rastlamak mümkün. Bunlardan birisi de İrlanda'nın Dublin kentinde bulunan "Darwin's Restaurant" (Darwin'in Restoranı). 2014 yılında "Taste of Ireland" (İrlanda'nın Tadı) tarafından "Tavsiye Edilen" olarak listelenen restoran, 2004 yılında kuruldu ve yine 2014 yılında TripAdvisor'dan "Certificate of Excellense" (Mükemmellik Belgesi) aldı. 

Ne yazık ki restoranın neden bu ismi seçtiği ile ilgili sitelerinde bilgi verilmemiş. Sadece restoranın Charles Darwin'in tanımladığı "türlerin kökeni" temasını seçtiği belirtiliyor. Ancak restoranı incelemek için buraya tıklayarak internet sitelerine gidebilirsiniz.

 

Fotoğraf ve Teşekkür: Ufuk Emeket

Bir yazının daha sonuna geldik. Ancak yeni bir şeyler öğrenmeye devam etmek isterseniz, sizin için seçtiğimiz şu videomuza göz atabilirsiniz:

En Çok İzlenen Son Videomuz Abone Ol Rastgele

''Senin Bilmediğin Bir Şeyi Biliyorum'': Şempanzeler Tehlike Anında Cahil Üyeleri Bilgilendiriyorlar!

Dünya'nın Şekli, Kütleçekim Dağılımı ve ''Geoid'' Üzerine...

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder