Otizmli Çocuğun Ezbere Çizdiği Dünya Haritası

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Dev boyda görmek için fotoğrafın üzerine tıklayabilirsiniz. Reddit kullanıcısı "bobitis" lakaplı kişinin kızının sınıfında ağırlanan 11 yaşındaki otizmli bir erkek çocuğu tahtaya ezberinden bir Dünya haritası çizdi. Ortaya böyle bir tablo çıktı. Aşağıdan da bu çizme işlemi sırasında çekilen bir diğer fotoğrafı görebilirsiniz:

evrimagaci.org/dosyalar/icerikler/82183394_0ajtsjojpg.jpg" />

 

Otizmli insanların hafıza konusunda sıradan insanlardan çok daha üstün oldukları bilinmektedir. Bu konuda ün yapmış isimlerden birisi Stephen Wiltshire'dır. Hakkında bir yazımız için evrimagaci.org/fotograf/46/4310">buraya tıklayabilirsiniz.

Otizm öylesine ilginç bir "hastalıktır" ki, insan evriminin bir sonraki basamağı olabilecek bir varyasyon (çeşitlilik) olduğu bile düşünülmektedir. Bu konuda buradaki yazımızı okuyabilirsiniz. Tabii ki belirtmek gerekiyor ki her otizm herkeste aynı şekilde ortaya çıkmamaktadır. Bu şekilde aşırı gelişmiş bir hafızaya sahip olanlar, genellikle otizm skalasının Asperger Sendromu tarafında kalmaktadır. Dolayısıyla tanıdığınız bazı diğer otizmliler bu şekilde üstün yeteneklere sahip değilse şaşırmayınız. 

 

Kaynak: reddit

Yargı Olarak Ölüm ve Gandalf

Tekilliğe Adım Adım: Google ''Kişiliğe Sahip Robot'' Teknolojisini Patentledi!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder