Orangutan Tengku

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Fort Wayne'de bulunan Çocuk Hayvanat Bahçesi'ndeki Sumatra orangutanı Tengku Temmuz 2014'te 28 yaşına bastı! Orangutanlar vahşi yaşamda 35-45 yıl yaşıyor olsa da, koruma altında 60 yıla kadar yaşayabiliyorlar! Neredeyse bir insan kadar!

Tengku da, tıpkı diğer orangutanlar gibi müthiş keskinlikte bir zekaya sahip. Sevimli orangutan, oyun alanında bulunan oyuncaklarından birini doğum günü için kendisine şapka yapmış. 

Nice yaşlara Tengku! 

Erken İnsan Türleri Arasında Çiftleşme

Gabon Deniz Ekosistemi İçerisinde Bilinen En Eski Biyoçeşitlilik Keşfedildi!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder