Okyanuslar ve Yaşam Alanları

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Dünya üzerindeki tüm türlerin %50-80 arasının okyanuslarda yaşadığı düşünülmektedir. Aynı zamanda, gezegenimizdeki yaşam alanlarının %99 civarının su altında olduğu bilinmektedir. Bugüne kadar, bu yaşam alanlarının sadece %10 civarı bilimsel olarak incelenebilmiştir. Bu alanların %85'i ve hacimsel olarak tüm suların %90'ı tamamen karanlık ve soğuktur;  derin sular olarak bilinen, ışık girmeyen bölgelerde bulunur. Okyanusun ortalama derinliği 3795 metredir, karaların ortalama yüksekliği ise 850 metredir.

 

Kaynak: MarineBio

Kol Kavuşturmanın Genetik Temeli Var Mı?

Kanserle Savaş: Angelo Merendino (imgur Sayfası)

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim