Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Dünya üzerindeki tüm türlerin %50-80 arasının okyanuslarda yaşadığı düşünülmektedir. Aynı zamanda, gezegenimizdeki yaşam alanlarının %99 civarının su altında olduğu bilinmektedir. Bugüne kadar, bu yaşam alanlarının sadece %10 civarı bilimsel olarak incelenebilmiştir. Bu alanların %85'i ve hacimsel olarak tüm suların %90'ı tamamen karanlık ve soğuktur;  derin sular olarak bilinen, ışık girmeyen bölgelerde bulunur. Okyanusun ortalama derinliği 3795 metredir, karaların ortalama yüksekliği ise 850 metredir.

 

Kaynak: MarineBio

Öğrenmeye Devam Edin!
Tavsiyelerimiz

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder