Öküzün Boynuzları Üzerindeki Dünya

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Kimi zaman çok basit veya bayağı biçimlerde ileri sürülen iddialar kulaktan kulağa yayılarak asırlara bile hükmedebilir. Elbette Dünya'nın öküzün boynuzları üzerinde durduğu iddiası, tam olarak karikatürde gösterildiği gibi bir iddia sonucu yayılmamıştır; ancak ne demek istediğimizi anladığınızı düşünüyoruz. Halk arasında tutunmayı başarabilen bu fikir parçaları ve iddialar (memler), kendilerinden daha güçlü bir izahat sayesinde tamamen yok edilmedikçe toplum içerisinde varlıklarını sürdürürler. Bu yok edici, çoğu zaman bilim, mantık, özgür düşünce ve akıldır.

İnsanlı Mars Görevleri İçin Gereken Teknolojiler

E-Radyatör ile Isının!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim