Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Kimi zaman çok basit veya bayağı biçimlerde ileri sürülen iddialar kulaktan kulağa yayılarak asırlara bile hükmedebilir. Elbette Dünya'nın öküzün boynuzları üzerinde durduğu iddiası, tam olarak karikatürde gösterildiği gibi bir iddia sonucu yayılmamıştır; ancak ne demek istediğimizi anladığınızı düşünüyoruz. Halk arasında tutunmayı başarabilen bu fikir parçaları ve iddialar (memler), kendilerinden daha güçlü bir izahat sayesinde tamamen yok edilmedikçe toplum içerisinde varlıklarını sürdürürler. Bu yok edici, çoğu zaman bilim, mantık, özgür düşünce ve akıldır.

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder