Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

New York'taki 3.4 kilometre kare alana yayılı Central Park'ın kuşbakışı görünümü... Dünya'nın en meşhur şehirlerinden olan 8.2 milyon nüfuslu New York'a yılda ortalamada 40 milyon ziyaretçi geliyor, yıl boyu otellerin %85.3'ü dolu oluyor, bu ziyaretçiler ortalamada yılda 32 milyar dolar harcıyor. 

İnsanların bundan sadece birkaç bin sene önce doğru düzgün yerleşik yaşantısı bile olmadığını düşününce, kültürel evrimimizin ne kadar hızlı yaşandığının farkına varmamak işten bile değil!

 

Kaynak: NYC Go

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder