New York Şehri ve Kültürel Evrim

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

New York'taki 3.4 kilometre kare alana yayılı Central Park'ın kuşbakışı görünümü... Dünya'nın en meşhur şehirlerinden olan 8.2 milyon nüfuslu New York'a yılda ortalamada 40 milyon ziyaretçi geliyor, yıl boyu otellerin %85.3'ü dolu oluyor, bu ziyaretçiler ortalamada yılda 32 milyar dolar harcıyor. 

İnsanların bundan sadece birkaç bin sene önce doğru düzgün yerleşik yaşantısı bile olmadığını düşününce, kültürel evrimimizin ne kadar hızlı yaşandığının farkına varmamak işten bile değil!

 

Kaynak: NYC Go

Bilim ve Ahlak (Lawrence Krauss)

Timsahlar ve Çeneleri

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim