Neil Armstrong ve Kahvaltısı

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bu, Neil Armstrong. Hepimizin bildiği gibi, Ay'a ayak basan ilk insan... Bu fotoğrafta Armstrong, Ay seyahatine çıkmadan birkaç ay önce, Dünya üzerinde kahvaltı yaparken gözüküyor. LIFE dergisi tarafından astronotların uzay uçuşu önceki hayatlarını kayıt altına almak amacıyla çekilmiş onlarca fotoğraftan sadece birisi...

25 Ağustos 2012'de kaybettiğimiz Armstrong, uzay mühendisi, bahri havacı, test pilotu ve üniversite profesörüydü. Ne yazık ki geçirdiği kalp damar ameliyatı sırasında yaşanan komplikasyonlar sonucu 82 yaşında hayata gözlerini yumdu. Apollo 11'deki ekip arkadaşları Collins ve Aldrin ile birlikte Başkanlık Özgürlük Madalyası'na, Kongre Uzay Ödül Madalyası'na ve Kongre Altın Madalyası'na layık görülmüştü.

Yeni Ufuklar ile 5 Milyar Kilometre Kat Etmek...

Yok Olmak ve Hayatta Kalmak

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim