Nasıl Yok Olacağız: Uzak Geleceğin Kronolojisi

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Büyük boyda görmek için fotoğrafın üzerine tıklayabilirsiniz.

Daha önceden Evren'in uzak geleceği hakkında kapsamlı bir makale kaleme almış, çok uzak, hatta sayıları buraya yazamayacağımız kadar uzak zamanlarda meydana gelebilecek en muhtemelen bilimsel olayları tek tek anlatmıştık. Hatırlamak için buraya bakabilirsiniz: Evrim Ağacı. Bu da, o yazımızın grafiğe dökülmüş hali. Arada bazı farklılıklar bulursanız şaşırmayınız, birebir aynı kaynaklara dayanmıyor ve sonuçta bunların büyük bir kısmı istatistiki tahminler. Fakat emin olun, "kafadan sallama" bilgilerden ziyade, elimizdeki fiziksel veriler ışığında neler olabileceğine dair "eğitimli tahminler" okuyacaksınız. Evren'in içerisinde küçük bir toz zerresi olmayı geçtik, Evren'in zaman dilimi içerisindeki hiçliğimizi de anlamanıza katkı sağlayacağını umuyoruz.

İyi okumalar.

Çeviri ve Görsel Düzenleme: Mehmet Onurcan Kaya

Kaynak: InformationIsBeautiful

Alerjiyle İlgili Genel Bilgiler

Telefonların Evrimi

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder