NASA'nın 2013 Astronot Sınıfı, Tarihte İlk Defa Yarı Yarıya Kadınlardan Oluşuyor!
NASA'nın 2013 Astronot Sınıfı, Tarihte İlk Defa Yarı Yarıya Kadınlardan Oluşuyor!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

NASA, belirli aralıklarla yeni astronotlar alarak onları yetiştirmektedir. 2013 yılında yapılan seçimde dikkat çeken noktalardan birisi, insanlık tarihinde ilk defa bir astronot sınıfının yarı yarıya kadınlardan oluşuyor olmasıydı. 6100 başvuru arasından seçilen bu ekip, özellikle alçak Dünya yörüngesinde araştırmalar yapacak.

 

Kaynak: NASA

Sarcosuchus imperator (Süper-Timsah)

Bizi İnsan Yapan Şey...

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler
  • Anasayfa
  • Gece Modu

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim