NASA ve Keşif Açıklamaları

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Ne yazık ki sahtebilimin varlığı sadece sağlıkla ve bilimle ilgili gerçeklerin halk arasında hatalı anlaşılmasına neden olmuyor; aynı zamanda medya ve kamuoyu ilgisini de aslen önemli olan gerçeklerden, hayali uydurmalar ve fantezilere kaydırarak gerçeğe ulaşmamız ve onu anlamamız önünde büyük bir engel teşkil ediyor. Bu nedenle bilimsel temele dayanmayan, her türlü sahtebilim formunun en kısa sürede durdurulması ve toplum içerisinden temizlenmesi gerekiyor. Eğer ki sahtebilimin sadece bu karikatürdeki gibi "basit" sorunlara neden olduğunu düşünüyorsanız ve sağlık sorunlarına sebep olmayacağı algısına sahipseniz, kısaca "Sahtebilimin ne zararı var ki?" diye soruyorsanız, çok ciddi anlamda yanılıyorsunuz. Buradaki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca sahtebilimle ilgili yazılarımıza buradan göz atabilirsiniz. Elbette ki, Yalansavar'ı da takip etmeyi unutmayın!

Kaynak: SMBC

Türkiye Ekmek Tüketim Miktarı Nedeniyle Guinness Rekorlar Kitabı'ndadır!

Ahmaklık Hipotezi: İnsan Türünün Zekası Giderek Azalıyor Mu?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim