Müren X-Işını Taraması Fotoğrafı

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected]il.com üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bu bir mürenin X-Işını Taraması fotoğrafı. Spesifik olarak, Smithsonian Müzesi tarafından çekilen, Enchelynassa canina türüne ait bir tarama... Halk arasında, fotoğraftan da görebileceğiniz gibi, görünümünü tamamlayıcı bir isimle anılıyor: engerek müreni. Bu hayvanın vücudu iki taraftan bastırılmış gibidir ve ucuna gittikçe küçülen bir kuyruğa sahiptir. Birçok diğer müren gibi çok güçlü ve yaylı çenelere ve sivri dişlere sahiptir. Bu türün ağzı tam olarak kapanmaz, bu sebeple çenesinin uç kısımları birleştiğinde bile, dişleri dışarıdan görülebilir.

Bilinen en uzun örneği 1.5 metre uzunluktadır. Genellikle Hawaii ve Pasifik Okyanusu'ndaki adalarda görülür. Birçok diğer müren gibi, bu tür de "otur ve bekle" tipi bir avcıdır. Sadece kafalarını kayalıklardan azıcık çıkarırlar ve avlarının onu görmeden ağzına yaklaşmasını bekler. Sonra saniyenin çok az bir kısmında avına atılır ve güçlü çeneleriyle yakalar, yuvasına çeker ve parçalar.

 

Kaynak: EOL

Evrimi Başa Alırsanız Ne Olur?

Delikli Bulut Olgusu

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim