Modern Bilgisayar Sunumları ve Programlarından Önce NASA Mühendisleri...
Modern Bilgisayar Sunumları ve Programlarından Önce NASA Mühendisleri...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

1961 yılında NASA'da çekilen bu fotoğrafta, dev bir tahta üzerinde çalışan NASA mühendislerinin çeşitli yörünge hesaplamaları yaptığı görülüyor. Denklemler kafa karıştırıcı gözükse de, birçoğu sıradan yörünge denklemleri ile koordinat dönüştürme hesaplamalarından ibaret. Dolayısıyla bu fotoğraf, muhtemelen NASA tanıtımlarında kullanılmak üzere sahnelenmiş bir çekimden ibaret. Zira NASA'nın görevlerinde kullanılan matematik, bu tahtada görünen basit ve temel düzey matematikten çok ama çok daha karmaşık...

En Büyük Birkaç Dinozor ile İnsan Boylarının Kıyası

Elektronlar Neden Atom Çekirdeğine Düşmezler?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder