Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Hayır, uzaylılar gelse ne olur, gelmese ne olur diye düşünüyor muyuz, bilemiyoruz... Arrival filminin harika bir şekilde gösterdiği üzere, sanki gelseler onlarla iletişim kurabilecek miyiz? Eğer ki filmdeki kadar dramatik bir giriş yapmasalar ama yine de gelseler, insanların 3 günden fazla umrunda olur mu? Uzaylılarla Dünya'nın sorunları, yıldızlararası seyahat ve intergalaktik iletişim teknolojileri üzerine muhabbet etmeyi becersek, onun bunun poposundan, ünlülerin çocuklarından, bilmem kimin verdiği frikikten gündemde kendine yer bulur muydu bu ziyaret? İnsanlık tarihinin görüp görebileceği en muazzam temas, magazin ve yeni gündemler yaratıp satma peşinde koşan medyanın kaç günlüğüne odağında olabilir miydi? 1? 3? 5?

Uzaylılarla irtibat hayalleri kurmadan önce, belki de onlarla irtibata geçtiğimizde gezegenimizi düzgün bir şekilde temsil edecek donanıma sahip miyiz diye düşünmek gerekiyor. 

Sonuçta iğneyi uzaylıya, çuvaldızı kendimize... ;)

Kaynak: Pinterest

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder