Marie Curie (1867-1934)

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bilim tarihinin gördüğü en müthiş dehalardan birisi olan Marie Curie'nin hayatına 4 fotoğrafla bakış... Marie Curie'yi ne kadar iyi tanıyorsunuz? Örneğin tüm Avrupa'da, fizik dalında doktora alabilmiş ilk kadın olduğunu duymuş muydunuz? Ya da Nobel Ödülü alan ilk kadın olduğunu? İki dalda birden (hem kimya, hem fizik) Nobel Ödülü almış tek kadın olduğunu (daha fazla bilgi için buraya tıklayınız)? Sırf dişi olduğu için üniversiteye kabul edilmediğini? Daha sonradan Avrupa'nın en üst düzey üniversiteleri arasında görülen bir üniversitede ders veren ilk kadın olduğunu? Aynı üniversitede profesör ünvanına layık görülen ilk kadın olduğunu? Daha saymakla bitmez...

Bugüne kadar hakkında yazdığımız yazılara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Maymunlarda Kültürel Moda ve Trend Aktarımı: Şempanzeler, Çimden Yaptıkları Küpeler Takıyorlar!

DNA Neden İkili Sarmal Yapıdadır?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim