Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Lipodistrofi:

Şişmanlayamayan Adam

59 yaşındaki Bay Perry pasta, hamburger, tatlı gibi dilediği herşeyi yiyebiliyor ve asla kilo almıyor. Kilo alamamasının nedeni lipodistrofi (vücudunun çok hızlı bir şekilde yağ yakması) hastalığı. Şişman bir çocuk olan Perry 12 yaşındayken bir gecede neredeyse vücudundaki tüm yağı yakmış. Daha sonra şişmanlamak için daha fazla yemek yemeye başlasa da bunun hiçbir etkisi olmamış. Bay Perry hastalığının teşhisi konulmadan önce bir çok testten geçmiş. En sonunda vücudunun normalden 6 kat fazla insülin ürettiği ortaya çıkmış. Doktorlar bu hastalığın "kilo vermek isteyenlerin hayali" olduğunu belirtiyor.

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder