Lipodistrofi

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Lipodistrofi:

Şişmanlayamayan Adam

59 yaşındaki Bay Perry pasta, hamburger, tatlı gibi dilediği herşeyi yiyebiliyor ve asla kilo almıyor. Kilo alamamasının nedeni lipodistrofi (vücudunun çok hızlı bir şekilde yağ yakması) hastalığı. Şişman bir çocuk olan Perry 12 yaşındayken bir gecede neredeyse vücudundaki tüm yağı yakmış. Daha sonra şişmanlamak için daha fazla yemek yemeye başlasa da bunun hiçbir etkisi olmamış. Bay Perry hastalığının teşhisi konulmadan önce bir çok testten geçmiş. En sonunda vücudunun normalden 6 kat fazla insülin ürettiği ortaya çıkmış. Doktorlar bu hastalığın "kilo vermek isteyenlerin hayali" olduğunu belirtiyor.

Sürekli Cinsel Uyarı Sendromu

Soğuğu Hissetmeyen Adam

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder