Kısa Kuyruklu Mürekkep Balığı

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Burada gördüğünüz, Sepiolida takımından bir mürekkepbalığı. Birazcık tuhaf gözüküyor, çünkü şu anda "savunma pozisyonu" almış halde... Genellikle birkaç santimetreden uzun olamayan bu ufak mürekkep balıkları, geceleri aktifken bir avcı ya da tehditle karşılaşırsa bu pozu alarak onu korkutmaya çalışır.

Bu sevimli ve ufacık canlının bu sevimli pozu ne kadar başarılı olur, bilemiyoruz.

 

Kaynak: Todd Bretl (Flickr)

Yuvarlaklar ve Kareler...

Dünya'nın İlk Kafa Naklinin 2017'de Yapılması Planlanıyor! Bu Mümkün Mü?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim