Kesişen Su Akıntıları

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Burada gördüğünüz, kontrollü bir ortamda, hemen hemen aynı açıda ve hızda gönderilen iki su akıntısının birbiriyle kesişmesi sonucu oluşan geometrik şekillerdir. Açıkçası bundan fazla verebileceğimiz pek bir bilgi yok bu konuda. Belki sıvı akışının dinamiğini analiz etmekte kullanılan Bernoulli Denklemleri'nden bahsedebilirdik; ancak şu anda kafa karıştırmaya gerek yok bu fotoğraf altında diye düşündük.

Sizce de çok güzel değil mi?

Ursula Le Guin ve Yaşam Yolculuğu

AIDS ve HIV ile İlgili Temel Bilgiler

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder