Kahverengi Cüce: Kuzey Kutbu Kadar Soğuk Yıldız!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Güneş’imize en yakın 4. sistemin merkezinde bulunan bu yıldız, bizden 7.2 ışık yılı uzaktadır ve bir “kahverengi cüce”dir. Kahverengi cüceler, yakıtı tükenmiş olan yıldızlardır; bu nedenle ısı ve ışık yayamazlar. Bu yıldız, Kuzey Kutbu kadar soğuktur ve sıcaklığı -47 ila -12oC arasında değişir.

Kaynak: NASA Spitzer Teleskobu

Cevaplar, Sorular ve Sorgular

Evrim ve %50

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim