Kağıttan Tasarruf Edin, Dünya'yı Kurtarın!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

WWF'den yine harika bir reklam çalışması...

Sadece ABD'de her gün 3.000 ton civarında kağıt mendil/havlu atığı üretilmektedir. 1 ton kağıt mendil üretmek için 17 ağaç kesilmekte ve 76.000 litre civarında su kirletilmektedir (fabrikalardan ötürü). Gün içerisinde kullandığımız ve umursamadan savurduğumuz mendillerin, milyarlarca insan tarafından yıllarca tüketildiği düşünülecek olursa, çok ciddi bir tüketim söz konusudur diyebiliriz. Günlük yaşantınızda yapacağınız ufak değişikliklerle, bu tüketimi önemli ölçüde azaltabilir, giderek yok olan yeşil alanlarımızın tamamen kaybolmasına engel olmaya katkı sağlayabilirsiniz.

O kadar da zor değil.

Elbette sırf kağıt tüketimini azaltmak "Dünya'yı kurtarmaz" belki, bilmiyoruz. Ancak kağıt tüketimini azaltmamanın kurtarmayacağından eminiz.

Dermoid Kist

Hubble'ın Karanlık ve Boş Bir Noktada Gördükleri...

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim