Kaç Yaşındalar?

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Gök cisimlerinin yaşları, çeşitli yöntemlerle belirlenmektedir. Örneğin, gezegenimizin yaşını üzerindeki radyoaktif kayaçlara bakarak belirlerken, Güneş Sistemi veya Samanyolu Galaksisi'nin yaklaşık yaşını özellikle meteoritlere bakarak belirleyebilmekteyiz. Daha sonra bu bulguları diğer sahalardan gelen bulgular, gök cisimlerinin spektrometrik özellikleri ve kullanabileceğimiz dolaylı ölçüm yöntemleriyle kıyaslayarak daha da netleştirebilmekteyiz.

Büyük Memelilerin Evcilleştirilmesi: İnsanın Diğer Hayvanlar Üzerindeki Yapay Seçilimi

Kimyasallarla İlgili Önemli Hatırlatmalar

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim