Jane Goodall ve 80. Yaşgünü!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

 Nisan 2014 tarihinde Dünyaca ünlü primatolog Jane Goodall tam 80. yaş gününü kutladı. Bu yaş gününden yaklaşık 1 sene önce çekilmiş oldukça dokunaklı bir videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Goodall 1960'ın Temmuz ayında, 26 yaşındayken İngiltere'den ayrılarak bugün Tanzanya olarak bildiğimiz ülkeye gitti. Burada, o zamanlar haklarında son derece az şey bilinen şempanzelerin dünyasına cesur bir adım attı. Hiçbir resmi eğitimi yoktu ve yanında bir not defteri ile dürbünden fazlası da yoktu. 

Ancak yılmaz kararlılığı ve Jane'i "Jane" yapan optimist yapısıyla en yakın kuzenlerimizi incelemeyi sürdürdü. Şu anda gezegen üzerinde şempanzeleri ondan daha iyi tanıyan kimse yok. Bu karşılıklı da... En çok sayıda şempanze tarafından güven duyulan kişi Jane Goodall. 

Yaşayan kuzenlerimizi bizi tanıtma yolunda ömrünü adadığın çalışmaların ve müthiş başarıların için teşekkürler Goodall.

Güneş ve Dünya'nın Büyüklük Kıyaslaması

Amerikan Psikoloji Derneği ''Selfie Çekmeyi'' Hastalık Olarak İlan Etmedi!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim