J1407B: Süper Satürn, Gökte Nasıl Gözükürdü?

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Gezegenimizden 434 ışık yılı uzakta bulunan "Süper Satürn" lakaplı J1407B gezegenin etrafında, Satürn'ün meşhur halklarının 200 katı büyüklüğünde halkalar bulunmaktadır. Eğer ki Satürn'ümüz bu şekilde olsaydı, halkalarını çıplak gözle, gündüz vakti bile gökyüzünde görmeniz mümkün olurdu.

Kara Mamba ve Zehri

Yıldızlar, Galaksiler, Dev Galaksiler!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder