Işık ve Ses Hızları

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

"Işık sesten daha hızlı hareket eder. Bu yüzden bazı insanların konuşmalarını duyana kadar, ilk bakışta zeki oldukları sanabilirsiniz."

Anonim

 

Not: Fotoğrafta Einstein'ın dediği söylenmiş olsa da, hiçbir güvenilir kaynakta Einstein'a ait böyle bir söz bulunmamaktadır. Bu sebeple "Anonim" olarak veriyoruz. Söz sahibinden çok sözün içeriğinin önemli olduğunu hatırlatırız.

Bilim, Hatalar ve Doğrular

Evrim, Kuvvet ve Yasa

Yazar

Katkı Sağlayanlar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Editör

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim