İnternette Gördüğünüz Her Şeye İnanmayın, Hele Ki Özlü Sözlere!
İnternette Gördüğünüz Her Şeye İnanmayın, Hele Ki Özlü Sözlere!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

"Özlü söz endüstrisi" diyebileceğimiz internet üzerinden hayata yön veren, güzel sözler paylaşma furyası öyle bir boyuta geldi ki, pazardan karpuz almak ile ilgili bir sözün bile Einstein ya da bir diğer büyük isim tarafından söylendiği iddia edilmekte ve insanlar da buna hayretler içerisinde kalarak kanmakta...

Bizler de kısa ve net bir şekilde önemli bir mesaj veren, "aforizma" olarak da bilinen özlü sözleri seviyoruz ve bunlardan oluşan bir arşiv yaratmaya çalışıyoruz. Ancak biz bunu yaparken elimizden geldiğince orijinal kaynaklara bakarak gerçekten sözü atfeden kişilere referansta bulunmaya çalışıyoruz, bir sözün sahibi belirsizse bunu belirtmeye çalışıyoruz.

Bugüne kadar incelemelerimiz sonucunda şunu gördüğümüzü söyleyebiliriz: Einstein'a atfedilen sözlerin önemli bir bölümü ona ait değildir!

Kediler, Köpekler ve Eşdeğer İnsan Yaşları

İyi Dersler, Arkadaşlar!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim