İlk Defa Bir Ses Duymanın Yarattığı İfade...

İlk Defa Bir Ses Duymanın Yarattığı İfade...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Fotoğrafta gördüğünüz Harold Whittles isimli ufak bir çocuk. Harold, ne yazık ki doğuştan duyma engelli, bu sebeple doğduğundan beri hiçbir sesi duymayı başaramamış. Ne var ki, bilinmeyen bir tarihte Jack Bradley isimli bir fotoğrafçı tarafından çekilen bu fotoğrafa, sol kulağına takılan işitme cihazı sayesinde ilk defa sesleri duymayı başarabilmiş. 

Bu kare, Bradley tarafından Harold kendi sesini ilk defa duyduğu anda yakalanmış. 

Sanıyoruz her şeyi anlatmaya yetiyor.

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder