İklim Değişimi ile Mücadelede Yeni Bitki Geni!

İklim Değişimi ile Mücadelede Yeni Bitki Geni!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Yüksek sıcaklıklarda bitki yetiştirmek için gerekli gen keşfedildi. Buluş, iklim değişikliğinde bitkileri en iyi şekilde büyütmeye öncülük edebilir. Bitkiler çevresel değişimlere büyük ölçüde hassas olduğu için, küçük sıcaklık değişimlerinin bile büyümeleri üzerinde etkileri var. Araştırmacıların söylediğine göre bazı bitkiler, sıcaklık 3-4 ºC bile artınca büyümüyor. Bu sorunun üstesinden gelinmesi, zirai bir devrim yaratabilir.

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder