İklim Değişimi ile Mücadelede Yeni Bitki Geni!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Yüksek sıcaklıklarda bitki yetiştirmek için gerekli gen keşfedildi. Buluş, iklim değişikliğinde bitkileri en iyi şekilde büyütmeye öncülük edebilir. Bitkiler çevresel değişimlere büyük ölçüde hassas olduğu için, küçük sıcaklık değişimlerinin bile büyümeleri üzerinde etkileri var. Araştırmacıların söylediğine göre bazı bitkiler, sıcaklık 3-4 ºC bile artınca büyümüyor. Bu sorunun üstesinden gelinmesi, zirai bir devrim yaratabilir.

Geleceğin Bilgisayarları: Kuantum Bilgisayarlar

Ses-Ötesi (Ultrasonik) Savarlar, Sivrisinekleri Uzak Tutmaya Yarar Mı?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim