İki Magellan Benzeri Bulut...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Ingrid Kjelling tarafından çekilmiş, muhteşem bir gök fotoğrafı... Fotoğrafta, Macellen Bulutları görülüyor. Bu bulutlar sadece Güney Yarımküre'den gözlenebilen, düzensiz cüce galaksilerdir. Bu bulutlar da, Samanyolu Galaksisi'nin içerisinde yer aldığı Yerel Grup'ta bulunmaktadır ve hatta bu bulutların, Samanyolu Galaksisi yörüngesinde dönüyor olabilecekleri düşünülmektedir!

Kjelling, fotoğrafta görünen diğer fotoğrafçının, kendisinin "suç ortağı" olan bir arkadaşı olduğunu belirtmektedir.

Kaynak: Ingrid Kjelling

Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan Dünya'ya Geri Dönmek...

''Beni Bir Tek Sen Anlarsın'': Bill Nye ve Neil deGrasse Tyson

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder