Iapetus'ta Bir Mağara...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Iapetus, Satürn'ün 3. en büyük doğal uydusu, Güneş Sistemi'mizdeki ise 11. en büyük uydudur. Daha ilginci, Güneş Sistemi'mizde hidrostatik denge halinde olmadığı bilinen en büyük gök cismidir. Iapetus'u aslen meşhur yapan ise 2 renk tonuna sahip yüzeyidir. Ayrıca ekvatoru boyunca da devasa bir tepe barındırması bakımından da tuhaf bir yapısı olduğu söylenebilir. 

Voyager 1 ve İçerisinde Taşıdığı Altın Plak

Hint Okyanusu'ndaki Sualtı Şelalesi

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler
  • Anasayfa
  • Gece Modu

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim