Hyperthymestik Sendrom

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Hyperthymestic syndrome:

Hiçbir Şeyi Unutamayan Kadın

"AJ" kod adlı 40 yaşındaki evli kadın herşeyi hatırlıyor. McGaugh ve UCI araştırmacıları Larry Cahill ve Elizabeth Parker bu sıradışı vaka üzerinde çalışıyorlar. AJ, hayatındaki tüm anları ve sayısız olayı eksiksiz bir şekilde anımsıyor. Eğer 25 yıl öncesinden rastgele bir tarih seçip o gün olanlar hakkında ona danışırsanız, size o gün başından geçenleri detaylarıyla dile getirecek ve ilgisini çeken bir haber olduysa hemen anlatacaktır. Aynı zamanda günün hangi haftada yer aldığını ve havanın nasıl olduğunu da söyleyebiliyor. Bu hastalığın adı ise "hyperthymestic syndrome".

Su Alerjisi (Aquagenic urticaria)

Yalnızca Tic Tac Şeker Yiyen Genç Kız

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim