Hintli Kaplan Kırkayağı

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bu, Scholopendra hardwickei olarak da bilinen Hintli Kaplan Kırkayağı. 16 santimetre boya ulaşabilen bu hayvanların antenleri 17 veya 18 ayrı segmandan oluşmaktadır. Bunlardan ilk 6-7 tanesi oldukça parlak renktedir. Turuncu-siyah renklerde olduğu için kendisine "kaplan kırkayağı" denmektedir. Parlak renklerinden de anlaşılacağı üzere tür zehirlidir ve insanları ısırması halinde çok ciddi acılara neden olabilir; ancak ölümcül etkiye sahip olmadığı bilinmektedir. 

Kaynaklar ve İleri Okuma:

  1. Wikipedia
  2. Entomology

Maymun Meselesi: İnsan ile Maymunların Bağlantısı Nedir?

Tavuklarda Kafa Stabilizasyonu ve Dinozorlarla Evrimsel Akrabalık

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim