Her Yavru, Ailesine İhtiyaç Duyar!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

İnsan, bildiğimiz kadarıyla Dünya üzerindeki 4 milyar yıllık canlılık tarihinde evrimleşmiş en vahşi, en acımasız, en saldırgan hayvan türüdür. Zekasının evrimi sayesinde çevresine bakış açısı değişmiş, olaylar arasında neden-sonuç ilişkilerini daha kapsamlı kurabilmeye başlamış ve nihai olarak kendi keyfini ve rahatını sağlamak için standartların çok üzerinde ve ihtiyaç-dışı bir vahşet uygulamaya başlamıştır. Her hayvan hayatta kalmaya çalışır, ancak insan bunu katliam boyutlarına dönüştürmekte, Dünya'nın ekosistemini alt üst ederek yapmaktadır. Bu, aklıbaşında hiçbir insan tarafından kabul edilemez!

Bu vahşetin başında ise tamamen anlamsız bir şekilde hayvanların katli sonucu elde edilen kürkler gelmektedir. Bu kürkler için, doğanın dinamiklerinin tamamen dışında kalacak şekilde öldürme işlemi uygulanır ve birçok yavru hayvan ailesiz bırakılır. Bunu, yukarıdaki fotoğraf içler acısı bir şekilde gözler önüne sermektedir.

Siz siz olun, sırf şık olacağım diye (olmuyorsunuz!), param var diye (her zaman sizden zengini var!), moda böyle diye (moda bu olmayacak!) hayvanların katline para kaynağı sağlamayın!

Siz siz olun, gerçek kürk almayın!

Siz siz olun, hayvanları ailesiz bırakmayın!

Siz siz olun, doğal dengenin şahsi ve seviyesiz zevklerimiz için katledilmesine izin vermeyin!

Emre Oral

Yunus Parklarına Hayır!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim