Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

İnsan, bildiğimiz kadarıyla Dünya üzerindeki 4 milyar yıllık canlılık tarihinde evrimleşmiş en vahşi, en acımasız, en saldırgan hayvan türüdür. Zekasının evrimi sayesinde çevresine bakış açısı değişmiş, olaylar arasında neden-sonuç ilişkilerini daha kapsamlı kurabilmeye başlamış ve nihai olarak kendi keyfini ve rahatını sağlamak için standartların çok üzerinde ve ihtiyaç-dışı bir vahşet uygulamaya başlamıştır. Her hayvan hayatta kalmaya çalışır, ancak insan bunu katliam boyutlarına dönüştürmekte, Dünya'nın ekosistemini alt üst ederek yapmaktadır. Bu, aklıbaşında hiçbir insan tarafından kabul edilemez!

Bu vahşetin başında ise tamamen anlamsız bir şekilde hayvanların katli sonucu elde edilen kürkler gelmektedir. Bu kürkler için, doğanın dinamiklerinin tamamen dışında kalacak şekilde öldürme işlemi uygulanır ve birçok yavru hayvan ailesiz bırakılır. Bunu, yukarıdaki fotoğraf içler acısı bir şekilde gözler önüne sermektedir.

Siz siz olun, sırf şık olacağım diye (olmuyorsunuz!), param var diye (her zaman sizden zengini var!), moda böyle diye (moda bu olmayacak!) hayvanların katline para kaynağı sağlamayın!

Siz siz olun, gerçek kürk almayın!

Siz siz olun, hayvanları ailesiz bırakmayın!

Siz siz olun, doğal dengenin şahsi ve seviyesiz zevklerimiz için katledilmesine izin vermeyin!

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 21/08/2019 09:04:54 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/637

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Soru Sorun!
Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir devlet lideri fırsatlar yaratır. Bir politikacıyı yaratan ise fırsatlardır.”
George Hilliard
Geri Bildirim Gönder