Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Heliks Nebulası bizden 700 ışık yılı, yani yaklaşık 7 katrilyon kilometre uzaktadır. İç diski günümüzden yaklaşık 12.100 yıl kadar önce, dış diski ise günümüzden 6.560 yıl kadar önce oluşmuştur (dışa doğru açılımını tamamlamıştır). İç disk bölgesinin ortalama sıcaklığı 1526 santigrat derece, dış disk bölgesininki ise 626 santigrat derece civarıdır. 

Eğer ki Heliks Nebulası bize yeterince yakın olsaydı, gökyüzümüzü epey bir şenlendirebilirdi. 

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder