Hata Yapmak Bir Seçenektir!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

“Burada [SpaceX firmasında] başarısızlık da bir seçenektir. Eğer ki başarısız olmuyorsanız, yeterince girişimde bulunmuyorsunuz demektir!”

Elon Musk

 

Günümüzün canlı kanlı Tony Stark'ı olma yolunda emin adımlarla yürüyen Elon Musk'ın CEO'su olduğu SpaceX için sarfettiği bu sözü, aslında bilim ve teknolojinin tamamına uyarlanabilir. Kültürel yapılanmamız dahilinde hatalar kabul edilemez unsurlar gibi gösterilmektedir. İnsanlar yaptıkları hatalardan ötürü derhal ayıplanmakta, eleştirenler eleştirdikleri hatalara veya benzerlerine asla düşmüyormuş gibi davranmaktadır. Halbuki hata, başarıya giden yolda atılan ilk adımdır. Eğer birisi hatasız olduğunu iddia ediyorsa, yalan söylüyordur. Bize kalırsa, insanlık olarak hatalara bu kadar fazla odaklanmaktan vazgeçtiğimiz ve hatalı olabildiğimizi fark ettiğimiz zaman çok ciddi atılımlar yapabileceğiz. Hatalardan korkmayın. Bizi güçlendiren şeyler hatalarımız.

 

Görsel: İG

Empati, Aslında Bir Seçimdir!

Hiyerarşi Problemi: Evren Neden Bu Kadar, Abartılı Denebilecek Kadar Büyük?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder