Güneş'in Büyüklüğü

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Üst tarafta, Güneş Sistemi içerisindeki gezegenlerden sırasıyla bakıldığında Güneş'in gökte ne kadar büyük gözükeceği gösterilmiştir.

Alt tarafta ise, bu gezegenlerde bulunan tamamen aynı cismin, ekstra aydınlatma olmadığında ne kadar parlak gözükeceği gösterilmektedir.

Venüs'ün atmosferi tamamen bulutlarla kaplı olduğu için, "Eğer bulutlardan Güneş'i görebilecek olsaydınız..." şeklinde bir ibare eklenmiştir.

Plüton, bir gezegen olarak sayılmadığı için listede yer almamaktadır.

Fotoğraf, albümümüze Evrim Ağacı okurlarından Sn. Özgür Yılmaz tarafından kazandırılmıştır.

Güneş Hortumları

Samanyolu Galaksisi'nin Kaçınılmaz Sonu...

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder