Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Üst tarafta, Güneş Sistemi içerisindeki gezegenlerden sırasıyla bakıldığında Güneş'in gökte ne kadar büyük gözükeceği gösterilmiştir.

Alt tarafta ise, bu gezegenlerde bulunan tamamen aynı cismin, ekstra aydınlatma olmadığında ne kadar parlak gözükeceği gösterilmektedir.

Venüs'ün atmosferi tamamen bulutlarla kaplı olduğu için, "Eğer bulutlardan Güneş'i görebilecek olsaydınız..." şeklinde bir ibare eklenmiştir.

Plüton, bir gezegen olarak sayılmadığı için listede yer almamaktadır.

Fotoğraf, albümümüze Evrim Ağacı okurlarından Sn. Özgür Yılmaz tarafından kazandırılmıştır.

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder