Güneş Sistemi'ndeki Gök Cisimlerinin Boyut Kıyası

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bugüne kadar Güneş Sistemi'miz içerisindeki cisimlerin boyut farklarını gösteren birçok fotoğraf ve video paylaştık. Bu da, onlara ek olabilecek hoş bir örnek. Aslen buradaki fotoğrafın yakınlaştırılarak kesilmiş hali; ancak bu kesilmiş versiyonunun duyguyu daha iyi verdiğini düşünüyoruz. 

Cüce Gezegen Plüton, mavi Neptün'ün (Satürn'ün iki sağındaki gezegenin) hemen sağında yer alan ufaklık. Arkadaki dev ise, tahmin edebileceğiniz gibi, Güneş! Dünya, en soldan 3. sırada yer alıyor ve hemen yanında da Ay gözüküyor. Ay ile Plüton arasındaki kıyaslamayı size bırakıyoruz.

Kaynak: reddit

Kuantum Bilişim: Kuantum Bilgisayarlar Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Üretilecek?

Jurassic World'ün Yeni Dinozoru Hakkında Bilim Ne Diyor?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder