Güneş Enerjisi ve Bisiklet Yolları

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Kimi zaman temiz enerji yöntemlerinin daha fazla yer kaplamasından şikayet edenler oluyor. Ancak bu "fazla yer kaplama" gereksinimi, mühendis ve mimarların ortak çabasıyla kolaylıkla çözülebilir. Örneğin burada, Güney Kore'deki Daejeon ve Sejong şehirlerini birbirine bağlayan bir otoyolun ortasındaki güneş panellerini görüyorsunuz. Bu paneller sadece yolları birbirinden ayırmıyor. Aynı zamanda hemen altından bir bisiklet yolu geçiyor. Böylelikle bisikletçiler hem Güneş'ten korunmuş oluyorlar, hem trafikten izole edilmiş oluyorlar, hem de ülke temiz enerji üretebiliyor.

Bu yola ait bir drone videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Kaynak: TreeHugger

 

Yıldız Halkaları...

Güneş Yerine Canis Majoris...

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim