Gökkuşakları: Nedir, Nasıl Oluşur?

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Gökkuşağı, yağmur sonrasında gökyüzünde oluşan en hoş doğa olaylarından birisidir. Hemen herkes hayatında en az bir kere görmüştür veya en azından hakkında hikayeler okumuştur. Birçoğumuzun nasıl oluştuklarına dair kabaca bir fikri de vardır; ancak hepsini bir arada toplayan ve kısaca özetleyen bu görseli arşivimize eklemek istedik.

Umarız faydalı olur.

 

Kaynak: visual.ly

Tek Yönlü Güneş ''Yaşlanması'': Yüzünün Tek Tarafı Güneş Nedeniyle Daha Fazla ''Yaşlanan'' Sürücü!

Geleceğin Astronotları...

Yazar

Katkı Sağlayanlar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Editör

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim