Gezegenler ve Yüzey Sıcaklıkları

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Biz canlılar, Dünya gezegeninin sıcaklığına uygun bir şekilde evrimleşmiş olsak da, birçok gezegen Dünya'mızdan çok ama çok daha sıcaktır. Bu görselde, bazı gezegenlerin sıcaklıklarına yer verecek ve çeşitli element ve bileşiklerin erime sıcaklığıyla kıyaslayacağız. 

Ne yazık ki oralarda bir yerlerde kendi yıldızlarının etrafında dönen her gezegen bizler için yaşanabilir değil. Ancak buna rağmen milyarlarcası, hatta belki trilyonlarcası, Dünya-benzeri şartlara sahip gezegenler olma potansiyeli taşıyor!


Bu görsel ve/veya içerik, Bilime Dair Her Şey isimli Facebook sayfası tarafından hazırlanmış, sayfanın faaliyetini durdurması sonrası içerikler sayfa yöneticilerinin kararı, talebi ve/veya onayıyla Evrim Ağacı'na aktarılmış ve hediye edilmiştir. Bu nedenle içerik, Evrim Ağacı'na ait sayılmaktadır. Evrim Ağacı, içerik üzerinde gerekli gördüğü her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar.

Daha Çok Çikolata, Daha Çok Nobel Ödülü!

Deri Hücrelerinden Canlı Fare Yaratmak Mümkün!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim