Galaksimizin ''Şehir Merkezi''...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bu fotoğrafta, Samanyolu Galaksisi'nin yıldızlarla dolu merkezi görülmektedir. Astronomlar, bu merkezde bulunan bir karadeliğin etrafında dönmekte olan yıldızları gözlemeyi başarmışlardır. Şu fotoğraftaki yıldızlardan herhangi biri içerisinde, Dünya-harici yaşam olduğunu bir düşünsenize! Belki oralarda bir yerlerde şehirler, kasabalar var; belki de basit bir ot parçası veya bizden çok daha ileri bir uygarlık var. Ancak onlar bizden, biz onlardan habersiz; yaşayıp gidiyoruz belki de...

Keşfetmek Bir Tercih Değil, Zorunluluktur!

Fikirlerin Çalınması...

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder